facebook
Zákaznická linka
Operátorky jsou Vám k dispozici Po - Pá od 7.00 do 20.00 hod.
tel.: 597 597 900
nebo napište email info@malezdravi.cz

Lékařská poradna pro sportovceKomu je poradna určena?

Poradna je určena k provádění tzv. sportovních prohlídek u sportujících dětí i dospělých v kategorii výkonnostního sportu. Výkonnostním sportovcem je osoba, která vykonává  sport v organizovaných sportovních soutěžích nebo se na ně připravuje a je registrována v organizaci, která zajišťuje přípravu výkonnostních sportovců, popřípadě organizuje sportovní soutěže. Jejich provádění se řídí podle vyhlášky 391/2013 Sb.

 

Jak probíhá prohlídka?

Základní rozsah prohlídky je stanoven v rozsahu :

  • rodinná anamnéza se zaměřením na případy předčasných nebo náhlých úmrtí
  • zhodnocení dosavadního zdravotního stavu
  • klinické vyšetření zaměřené na oběhový a pohybový aparát
  • provedení klidového EKG a jeho zhodnocení.

Tzv. zátěžové vyšetření - ergometrie - se provádí u výkonnostních sportovců s větším fyzickým zatížením, kdy je nutno posoudit, jak reaguje organismus na konkrétní pohybovou aktivitu v zátěži. Není tedy automaticky nutné.

Vyšetření neprovádíme u běžných pohybových aktivit - různé kroužky event školní akce.

 

Na vyšetření se prosím objednejte!

Osobně nás můžete navštívit vždy v úterý od 15 do 17 hodin na adrese novojičínské pobočky MALÉHO ZDRAVÍ (Tyršova 1621/21, Nový Jičín).

Objednání vyšetření je možné dvěmi způsoby:

Při objednání uveďte prosím jméno, rodné číslo dítěte, zdravotní pojišťovnu, trvalé bydliště a platný kontakt - telefonní číslo nebo emailovou adresu. Podle kapacity poradny Vám pak sestřička nabídne termín vyšetření. S ostatními dotazy se můžete obrátit na sestru Gabrielu Mazare z pracoviště MALÉHO ZDRAVÍ Nový Jičín.

Cena vyšetření se řídí podle platného ceníku, který naleznete ZDE.

 

Co s sebou?

V případě, že je v plánu zátěžové vyšetření, ergometrie, 24 hodin před vyšetřením bez větší fyzické zátěže - soutěž, utkání, turnaj atd. Nelze samozřejmě vyšetřovat děti se známkami akutního onemocnění.

K vyšetření vyplněný dotazník (stáhnout si jej můžete ZDE), pohodlný sportovní oděv, děvčata sportovní podprsenku, vhodnou obuv, ručník, tekutiny.

Pokud se jedná o základní vyšetření bez zátěže, pouze vyplněný dotazník.

K vyšetření se laskavě dostavte přibližně 15 minut před jeho začátkem v doprovodu zákonného zástupce.NAŠI PARTNEŘIma-logo-1
logo-oa
fl-logo-1
alergomedTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Souhlasím Další informace