facebook
Zákaznická linka
Operátorky jsou Vám k dispozici Po - Pá od 7.00 do 20.00 hod.
tel.: 597 597 900
nebo napište email info@malezdravi.cz

Upozornění

VŠECHNY PACIENTY OŠETŘUJEME VÝHRADNĚ PO PŘEDCHOZÍM OBJEDNÁNÍ NEBO TELEFONICKÉ KONZULTACI!

S dítětem, které má respirační potíže (zvýšená teplota, kašel, dušnost), NEVSTUPUJTE  PROSÍM DO ČEKÁRNY (ZDRAVOTNICKÉHO ZAŘÍZENÍ) A KONTAKTUJTE NÁS PŘEDNOSTNĚ TELEFONICKY na níže uvedených číslech.

-----------------------------------------------------------------------------

Vážení rodiče,

vzhledem k situaci, která panuje v ČR v souvislosti s COVID-19, bychom vás rádi pravidelně  informovali o změnách a opatřeních, které se týkají nejen samotné situace, ale především provozu vaší pobočky MALÉ ZDRAVÍ.

Proto bychom vás rádi požádali o aktualizaci vašich kontaktů: telefon a e-mail.
Zašlete, prosím,  prostřednictvím e-mailu na svou pobočku spolu se jménem dítěte, aktuální kontaktní údaje, které mají být uvedené ve zdravotní dokumentaci.

Děkujeme za spolupráci a aktualizaci údajů, které zajisté povedou k lepší informovanosti.

----------------------------------------------------------------------------

Drazí rodiče,

nacházíme se nyní všichni ve velmi nestandardní situaci a vím, že vám i nám jde z toho všeho hlava kolem. Nechci se zamýšlet nad tím proč, jak a co nám to vše má přinést. Teď je na čase akceptovat všechna opatření, která jsou vládou nastavena. Osobně si myslím, že je to správně. Skutečně je potřeba zamezit rychlému šíření viru a snažit se do následujících týdnů zajistit dostupnou péči těm, kteří to budou potřebovat. Pro nás všechny to znamená, že musíme změnit své zvyky a přizpůsobit se situaci. Musíme vystoupit ze své komfortní zóny, kdy máme všechno hned a teď, a můžeme téměř vše. Je potřeba se nyní skutečně ukotvit doma, být tady pro svou rodinu a děti, minimalizovat kontakty s ostatními.

 

Z našeho hlediska je potřeba zavést některá opatření, která se týkají provozu naší ambulance.

1) Nechoďte k lékaři s běžným nachlazením. Už vás znám a vím, že většina z vás jste zkušení rodiče a na běžná nachlazení, rýmy a kašle mě ani nepotřebujete. Věřte své rodičovské intuici. Zalečte si děti sami doma, ale pokud vám intuice řekne, že není něco v pořádku, pak volejte. Buď to zvládneme po telefonu nebo se domluvíme na vyšetření v ambulanci. Samozřejmě nechci zanedbat zápal plic nebo akutní slepé střevo, pokud si prostě nebudete jisti, přijdete. Ale volejte prosím předem.

Tímto postupem se snažíme jednak zamezit šíření infekce koronavirem, ochránit vás i nás, ale taky je skutečně akutní nedostatek zdravotnických pomůcek, nyní nějaké zásoby máme, ale může se stát realitou, že dojdou a pak bychom další péči poskytovat nemohli.

 

2) Dále budou probíhat prevence, zejména u kojenců a batolat vám budeme nabízet termíny, kdy ambulance bude rezervována jen pro zdravé děti. Pokud se ale nyní přesto bojíte chodit do zdravotnického zařízení a nemáte s děťátkem žádný problém k řešení, zcela vás chápeme a nabídneme vám brzký termín, po zvládnutí této krize.

 

3) Stran prevencí starších dětí, domluvíme se aktuálně, zda je to něco akutního k řešení, jinak se budeme snažit prevence větších děti odsunout na duben a dále.

 

4) Co se týká očkování v tomto období, dle doporučení vakcinologické společnosti není potřeba rušit plánovaná očkování. Domluvíme se vždy aktuálně. Pokud se jedná o přeočkování u starších dětí, kdy na to máme celý kalendářní rok, je možno jistě počkat. U miminek budeme postupovat individuálně po domluvě s rodičem.

 

5) Sledujte prosím aktuální informace na webu a FB o ordinační době naší pobočky. Budeme aktuálně vypisovat, kdy budou ošetřeni nemocní a kdy bude otevřeno jen pro zdravé děti. Bude to každý den asi jinak. Ale jednak musíme naplnit doporučení Státního zdravotního ústavu, aby nechodili zdravé děti po nemocných odpoledne, ale musím do toho zohlednit i svůj soukromý život a to, že mám také doma dítě a musím zajistit hlídání.

 

Vím, že informací se na vás valí ze všech stran spousta, ale měla jsem potřebu vám toto nějak shrnout a napsat jasně, jak budeme v této chvíli pokračovat dále.

Jsme tady pro vás, když budete potřebovat telefonujte, pište. Budu se snažit i ve zkrácených ordinačních hodinách být pak aspoň večer na mailu: jana.gurna@malezdravi.cz

S pokorou a vírou, že vše zvládneme
MUDr. Jana Gurná

MALÉ ZDRAVÍ Ostrava - Poruba

Francouzská 6167/5, 708 00 Ostrava - Poruba

597 597 101 734 447 279 recepce-poruba@malezdravi.cz

Lékaři

MUDr. Jana Gurná
MUDr. Lucie Bosová

Sestry

Petra Filipčíková
Kateřina Weineltová, DiS.
Ordinační a provozní doba:
Po 8:00 - 11:00 Út 8:00 - 11:00   11:00 - 13:00 St 8:00 - 11:00 Čt 8:00 - 10:00   10:00 - 11:00 8:00 - 11:00

O pobočce

 

Ambulanci naleznete v bývalém obchodním domu Terč, ihned vedle MOJE AMBULANCE a McDonaldu.

 

Ceník výkonů nehrazených zdravotní pojišťovnou naleznete ZDE.

Máme uzavřené smlouvy s těmito zdravotními pojišťovnami:

 • 111 - Všeobecná zdravotní pojišťovna
 • 201 - Vojenská zdravotní pojišťovna
 • 205 - Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
 • 207 - Oborová zdravotní pojišťovna
 • 211 - Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra
 • 213 - Revírní bratrská pokladna

 

Parkování:

 • parkoviště Francouzská - parkovací kotouč + pár míst ZDARMA
 • parkoviště Albert hypermarket - ZDARMA
 • parkoviště naproti bytových domů podél ulice Francouzské

 

Městská hromadná doprava:

zastávka Telekomunikační škola:

 • tramvaj č. 3, 4, 7, 8, 9, 11 a 17

zastávka Francouzská:

 • autobus č. 44, 46 a 54

 NAŠI PARTNEŘIma-logo-1
alergomed
logo-oaTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Souhlasím Další informace