facebook
Zákaznická linka
Operátorky jsou Vám k dispozici Po - Pá od 7.00 do 20.00 hod.
tel.: 597 597 900
nebo napište email info@malezdravi.cz

Upozornění

VŠECHNY PACIENTY OŠETŘUJEME VÝHRADNĚ PO PŘEDCHOZÍM OBJEDNÁNÍ NEBO TELEFONICKÉ KONZULTACI!

S dítětem, které má respirační potíže (zvýšená teplota, kašel, dušnost), NEVSTUPUJTE  PROSÍM DO ČEKÁRNY (ZDRAVOTNICKÉHO ZAŘÍZENÍ) A KONTAKTUJTE NÁS PŘEDNOSTNĚ TELEFONICKY na níže uvedených číslech.

--------------------------------------------------------------------------------

Vážení rodiče,

vzhledem k situaci, která panuje v ČR v souvislosti s COVID-19, bychom vás rádi pravidelně  informovali o změnách a opatřeních, které se týkají nejen samotné situace, ale především provozu vaší pobočky MALÉ ZDRAVÍ.

Proto bychom vás rádi požádali o aktualizaci vašich kontaktů: telefon a e-mail.
Zašlete, prosím,  prostřednictvím e-mailu na svou pobočku spolu se jménem dítěte, aktuální kontaktní údaje, které mají být uvedené ve zdravotní dokumentaci.

Děkujeme za spolupráci a aktualizaci údajů, které zajisté povedou k lepší informovanosti.

-----------------------------------------------------------------------------

Milí rodiče,

aktuální situace, která nás všechny zastihla v běhu běžných dní a za pochodu se mění naše zaběhnuté životy a zvyklosti, není pro nikoho jednoduchá. Nastalo období, kdy je třeba být disciplinovaný, zodpovědný a třeba respektovat všechna vládou nařízená opatření. Věřte, že jsou nutná a nezbývá nám jen doufat, že na konci si všichni vydechneme s úlevou, že jsme to zvládli nejlépe, jako jsme mohli. Stávající situace nás nutí zpomalit, svou pozornost obrátit ke svým domovům, nejbližším, hlavně k dětem, které mohou být nestandardní situací nejvíce vykolejeny a potřebují nás jako svoji jistotu.

S ohledem na aktuální situaci se mění i chod ambulance.

1) ZMĚNA ORDINAČNÍCH HODIN

Na doporučení Státního zdravotního ústavu bude změna ve sledu ošetřovaných – nemocní mají být ošetřeni až po zdravých, takže preventivní prohlídky budou v dopoledních hodinách a nemocní budou ošetřeni až po nich.

Upravenou ordinační dobu naleznete níže.

2) PREVENTIVNÍ PROHLÍDKY

Vzhledem k tomu, že se mají přednostně řešit pouze akutní věci, bude i změna v preventivních prohlídkách – tzn. plánovaně budou prováděny prevence u malých dětí – novorozenců, kojenců a batolat. U starších dětí se domluvíme individuálně – pokud nebudete potřebovat řešit žádný aktuální problém, odsuneme preventivní prohlídku na duben, nebo později dle situace.

Také u kojenců a menších dětí – i přesto, že bude pro vás vyhrazen čas, kdy budou v ambulanci jen zdravé děti, pokud nebudete chtít nic řešit a současně budete mít obavu do ambulance přijít, zcela to chápeme a není problém se domluvit na prevenci v nejbližším brzkém termínu po odeznění krize.

Tak stejně respektujte prosím všichni, že k preventivní prohlídce choďte jen opravdu se zdravým dítětem. Dítě s rýmou, kašlem, horečkou nebo průjmem nemá v době prevencí v ambulanci co dělat!

3) NECHOĎTE DO AMBULANCE ZBYTEČNĚ!!!

S běžným nachlazením, rýmou zůstaňte doma, lečte se podle příznaků, věřím, že to jistě zvládnete. Pokud máte problém, se kterým si nevíte rady, nejdříve prosím konzultujte stav telefonicky, pokud si neporadíte, nebo příznaky budou takové, že uznám, že vás musí vidět lékař, domluvíme se na vyšetření. Jde i o ochranu vašeho zdraví, čím méně kontaktů navzájem budeme mít, tím lépe.

Samozřejmě nikdo nechce podcenit příznaky jiných závažných nemocí, které se nám nemusí vyhnout ani v koronavirové epidemii, ale buďme navzájem ohleduplní a zodpovědní!

Berte také zřetel na to, že je akutní nedostatek zdravotnických pomůcek. Situace se řeší, ale pokud by nám došly zcela, pak bychom další péči poskytovat nemohli.

4) OČKOVÁNÍ

Očkování dle doporučení České vakcinologické společnosti není nutné odkládat. U starších dětí, kde máme prostor, tak můžeme očkování odložit na období, až se situace uklidní, u kojenců a malých dětí se pak domluvíme aktuálně. Plánovaná očkování a přeočkování budeme provádět taktéž dle domluvy.

Sledujte prosím aktuální informace na webových stránkách a FB.

A ještě jedna informace:

Od 16.3.2020 dlouhodobě budu v ambulanci sama, což při stávajícím počtu pacientů není plně vyhovující stav. Zvažte proto pečlivě, jestli návštěva lékaře je opravdu nutná.

Pokud budete mít jakékoliv nejasnosti, dotazy, nebo jen budete chtít podporu a ubezpečení, že vše děláte dobře, volejte, piště – jsme tady pro Vás.

Přeji vám všem hodně trpělivosti, ohleduplnosti, štěstí. Věřím, že vše zvládneme.

MUDr. Adela Holeszová

MALÉ ZDRAVÍ Ostrava - Centrum

Biskupská 3330/8, 702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

597 597 100 737 213 223 recepce-centrum@malezdravi.cz

Lékaři

MUDr. Adéla Holeszová
MUDr. Barbora Branna

Sestry

Věra Štěpanovská
Lucie Lisníková
Bc. Nikola Šertlerová
Ordinační a provozní doba:
Po 8:00 - 11:00   11:00 - 12:00 Út 8:00 - 10:30   11:30 - 14:00 St 8:00 - 10:30   11:30 - 14:00 Čt 8:00 - 10:30   11:30 - 14:00 8:00 - 11:00

O pobočce


Ambulanci naleznete v přízemí budovy Ostravská brána - vchod ze strany od kostela sv. Václava. 

Ceník výkonů nehrazených zdravotní pojišťovnou naleznete ZDE.

Máme uzavřené smlouvy s těmito zdravotními pojišťovnami:

  • 111 - Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • 201 - Vojenská zdravotní pojišťovna
  • 205 - Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
  • 207 - Oborová zdravotní pojišťovna
  • 211 - Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra
  • 213 - Revírní bratrská pokladna

 

Parkování:

  • parkoviště Biskupská (naproti ambulance) - 20 Kč/hod.
  • parkoviště Pivovarská (250 m od ambulance u Divadla loutek) - 20 Kč/hod.

 

Městská hromadná doprava - zastávka Most Miloše Sýkory:

  • trolejbusy č. 101, 105, 106, 107, 108 a 109
  • autobusy č. 22 a 28


NAŠI PARTNEŘIma-logo-1
alergomed
logo-oaTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Souhlasím Další informace